Yaskawa SGPMS-2R5A30A
Technical Specifications:
- Motor Series: SGPMS Sigma II
- Rated Output: 2.5 W
- Rated Speed: 3000 rpm
- Rated Torque: 0.008 Nm
- Power Supply Voltage: 24 VDC
- Encoder Type: 2048 p/r Incremental Encoder
Yaskawa SGPMS-2R5A30A
Shop the Yaskawa SGPMS-2R5A30A, a 2.5W, 3000 rpm direct-drive servo motor. Part of the Sigma II series, it offers high-precision control for compact automation systems.