Fagor BCSD-15DMA
Technical Specifications:
- Input Voltage: 230 VAC (+10%, -15%) Single/Three-phase
- Rated Output Current: 15 A (rms)
- Peak Output Current: 30 A (rms)
- Communication Interface: CANopen (DS-301, DS-402)
- Supported Feedback: Fagor encoders, SSI, EnDat 2.2, BiSS-C
Fagor BCSD-15DMA
Discover the Fagor BCSD-15DMA, a compact 15A digital servo drive for 230V systems. Featuring CANopen communication, it delivers high-performance motion control for CNC and automation applications.